Taśmy mini bands

MINI BANDS 
Inaczej też określane jako gumy oporowe. Uniwersalne akcesorium treningowe. Prawdą jest, że znajdą zastosowanie w treningu u każdej osoby bez względu na poziom zaawansowania. Gumy te są krótkie i mało podatne na rozciąganie. Tak naprawdę najbardziej nadają się do tego, żeby powrócić do formy, opanować podstawowe ruchy, wyćwiczyć pewne schematy treningowe czy zwyczajnie urozmaicić nasz trening.

NA CO ZAWRACAĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE ?
– wykonanie – sprawdźmy czy produkt wykonany jest z wysokiej jakości lateksu, gdyż ma to wpływ na wytrzymałość gumy.
– cenę – nie koniecznie im droższe tym lepsze, zwracaj uwagę na to czego w danym momencie potrzebujesz, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę może warto coś tańszego, żeby sprawdzić z czym to się je. Pamiętaj: tańsze nie znaczy gorsze! 
– na początek najlepiej kupić komplet gum o różnym obciążeniu, wiele producentów oznacza je kolorami, jednak nie u wszystkich są jednakowe, dlatego lepiej się tym nie sugeruj. Im szersza guma tym większe obciążenie. 
– zastanów się przede wszystkim do czego Ci są one potrzebne i jaki trening chcesz wykonywać, ponieważ to gumy mają Ci dopełnić trening, a nie Ty ustawiasz trening pod nie

Jak stosować gumy mini bands? 
– Gumy z mniejszym oporem – najlepiej sprawdzą się, gdy rozpoczynamy naszą przygodę z nimi lub podczas rozgrzewki przed właściwym treningiem. Dobrze sprawdzą się również w treningu dla dzieci. 
– gumy z większym oporem – sprawują funkcję dodatkowego obciążenia podczas treningu, idealne do ćwiczeń rozciągających, wspomagają podczas podciągania lub gdy uczymy się martwego ciągu.

Zastanawiasz się czy to dla Ciebie? Spójrz na zalety: 
– trenujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz, 
– nie marnują miejsca, 
– aktywują mięśnie całego ciała, 
– sam dopasowujesz opór do swoich możliwości, 
– bezpieczne dla dzieci 
– odpowiednie dla osób podczas rehabilitacji, 
– pomagają podczas nauki ćwiczeń,
– skuteczny sprzęt nie musi być drogi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *